19. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri Sahiplerini Buldu!

DUYURU

Türkiye’de tiyatro ve sinema dallarında ödül veren tek organizasyon olan  “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri”nin 19.su bu yıl yine büyük ilgi gördü. Müthiş bir ilgi gören törenin ev sahipliğini Çolpan İlhan ve Kerem Alışık yaparken törene Ali Poyrazoğlu, Zuhal Olcay, Zihni Göktay, Tolga Çevik, Songül Öden, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Yeşim Ceren Bozoğlu, Ezgi Mola, Demet Evgar, Şenay Gürler, Şükran Ovalı, Oya Aydoğan, İbrahim Kendirci, Serdar Orçin, Enis Arıkan gibi iş, sanat ve siyaset dünyasından birçok önemli isim katıldı. 

Anadolu Efes ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla, 360 TV’nin medya sponsorluğunda MKM Attila İlhan Salonu’nda gerçekleşen ödül töreninin sunuculuğunu Yekta Kopan yaptı. Leman Sam’ın şarkılarıyla renk kattığı gece heyecanlı anlara sahne oldu.   

Sakm eğitmenlerinden mim sanatçısı Bülent Develi yönetmenliğinde gerçekleşen SAKM konservatuvar öğrencilerinin gösterisi büyük ilgi gördü. 

19. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Töreni’nde, Ali Atay “Sen Aydınlatırsın Geceyi” adlı sinema filmindeki performansıyla Ayhan Işık Özel Ödülü’ne,Aras Bulut İynemli de “Tamam mıyız?” adlı sinema filmindeki başarılı performansıyla Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Gecenin en anlamlı ödüllerinden biri bu sene 100. yılını kutlayan İstanbul Büyük Belediyesi Şehir Tiyatrolarına verildi. Yüzyıllık Emek Ödülü ismiyle taçlandırılan ödülü Türk Tiyatrosu’nun duayen isimleri, Şehir Tiyatroları’na bir ömür vermiş büyük ustalar Nedret Güvenç ve Zihni Göktay’a Kerem Alışık tarafından takdim edildi.Büyük ustalar sahneye çıktığı zaman bütün salon onları dakikalarca ayakta alkışladı.  

Ayrıca Sinema Seçici Kurulu Onur Ödülü bu sene Türk Sineması’na büyük hizmetleri dokunmuş  usta isimler  Şerif Gören ve Kartal Tibet’e verdi. Sadri Alışık Tiyatro Seçici Kurulu ise Onur Ödülüne bunca yıldır Tiyatro Sanatına verdiği emeğinin yanında son oyunu Kaplumbağa’daki başarılı performansıyla da gerekçelendirerek Ali Poyrazoğlu’nu layık gördü.


2013-2014 SADRİ ALIŞIK TİYATRO ÖDÜLLERİ KAZANANLARI 

TİYATRO SEÇİCİ KURULU:

Üstün Akmen (Jüri Başkanı), Cem Duygulu, Dilek Yorulmaz, Eser Rüzgâr, Hami Çağdaş, Mehmet Çiftçi, Osman Şengezer, Refika Sezik, Rengin Uz, Sevil Özdemir, Tijen Savaşkan, Vecdi Sayar, Yaşar İlksavaş.  

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU 
Zerrin Tekindor – “Kim Korkar Hain Kurttan” Oyun Atölyesi 

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU 
Enis Arıkan – “Garaj” Tiyatro Craft

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU 
Defne Halman – “Katil Joe” Tiyatro İn

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU 
Okan Urun – “İz” Galata Perform 

KOMEDİ, MÜZİKLİ OYUN VE MÜZİKAL DALINDA 

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU 
Özge Özder – “Müziksiz Evin Konukları” Tiyatro Kare 

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU 
Levent Ünsal – “Arsız Davet” ve “Cyrano De Bergerac” Tiyatro Ak’la Kara
 
YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU 
Zeynep Erkekli – “Cimri” İstanbul Devlet Tiyatrosu 

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU 
Haki Biçici – “Huysuz” Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu      

ÖZEL ÖDÜLLER 

ANADOLU EFES ÖZEL ÖDÜLÜ
Tiyatro Adam “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı 

SEÇİCİ KURUL UMUT VEREN OYUNCU ÖDÜLÜ
Ecem Uzun – “Savaş” Tiyatro Pürtelaş
 
SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLÜ
Tiyatro Gerçek – “Savunma (Hakan Gerçek) 

SEÇİCİ KURUL KOMEDİ YA DA MÜZİKAL ÖZEL ÖDÜLÜ
Talimhane Tiyatrosu – “Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş”  

ONUR ÖDÜLÜ
Ali Poyrazoğlu

100 YILLIK EMEK ÖDÜLÜ 

Kaynak : www.sakm.net

Bir Cevap Yazın